سال نو
واحد نمونه استانی
کارافرین نمونه
صنعت برتر
کنسانتره شتر
کنسانتره بز
شترمرغ
تفاهم گهردانه و ایزی بایو
افتخارات شرکت
بنر قرمز افغان
کلیه محصولات جم پرو
کیفیت برتر

تشکیل زنجیره‌های تولید با هدف کنترل و تنظیم بازار

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان ازتشکیل زنجیره های تولید شیر و گوشت قرمز بعنوان یکی از مهمترین سیاست های وزارت جهادکشاورزی خبر داد.
حاجی‌مجتهد گفت: این زنجیره در راستای‌اهداف اقتصاد مقاومتی‌بوده که دارای‌مزایای‌متعدد از جمله‌افزایش تولید وکاهش هزینه‌ها می‌باشد.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی افزود: واحدهای تولید کننده شیر و گوشت قرمز به عنوان حلقه های اصلی زنجیره با ظرفیت های بالا تا متوسط و کوچک مشغول فعالیت هستند و صنایع جنبی مرتبط نیز همچون کارخانجات و کارگاه های خوراک دام، مراکز جمع آوری شیر، کارخانجات لبنی، کشتارگاه ها، مراکز بسته بندی گوشت و واحدهای عرضه محصولات تولید شده، بعنوان سایر حلقه ها با ظرفیت های متفاوت تشکیل شده و فعالیت می نمایند.
وی با بیان اینکه به دلیل عدم ارتباط بین حلقه های زنجیره تولید تا عرضه محصول ، هر یک از اجزای حلقه صرفاً به دنبال سود و منفعت واحد خود می باشند، تصریح کرد: به مرور زمان، بازار واسطه گری و دلالی رونق گرفته و فاصله میان تولید تا عرضه محصول طولانی شده و قیمت نهائی برای مصرف کننده افزایش می یابد که بدین منظور و در راستای اهداف سازمانی، معاونت بهبود تولیدات دامی در سال جاری تشکیل زنجیره های تولید شیر وگوشت قرمز را از برنامه های اصلی خود در سطح استان قرارداده است.

این مقام مسوول گفت: طبق برنامه، کلیه شهرستان های استان موظفند، نسبت به شناسایی و توجیه حلقه های مرتبط که قابلیت ورود به زنجیره های تولید را دارند، اقدام نمایند.

حاجی مجتهد با تاکید براینکه اتحادیه ها و تعاونی های مرتبط به عنوان واحدهای یکپارچه کننده ، می توانند نقش مهمی در تشکیل، سازماندهی ومدیریت زنجیره های تولیدداشته باشند، ابراز امیدواری نمود: با تحقق شکل‌گیری زنجیره های تولیدات دامی، شاهد تولیدی با کیفیت و بهره‌وری بالا، حذف واسطه‌ها، کاهش قیمت تمام شده وثبات پایدار قیمت ها و تعادل بازار باشیم.
ITPnews

ارسال نظرات

لطفا نظر خود را ارسال فرمایید