سال نو
واحد نمونه استانی
کارافرین نمونه
صنعت برتر
کنسانتره شتر
کنسانتره بز
شترمرغ
تفاهم گهردانه و ایزی بایو
افتخارات شرکت
بنر قرمز افغان
کلیه محصولات جم پرو
کیفیت برتر

توجه ویژه به صنعت مرغداری ضروری است

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان گفت: گردش مالی صنعت مرغداری ما سالانه ۱۳۵ هزار میلیارد تومان و ارزش محصولات دامی تولیدی بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است که باید توجه ویژه ای به این امر صورت بگیرد.
شهرام موحدی افزود: نمایشگاه ها محل عرضه توانمندی های فوق العاده و نوآوری جدید هستند همچنین آشنایی تولید کنندگان با صنعت گران چرخ صنعت بزرگ دامپروری کشور است.


وی بیان کرد: امسال که سال رونق تولید نامگذاری شد هیچ کس نمی تواند بر بزرگترین صنعت کشور یعنی صنعت دامپروری که بعد از صنعت نفت از لحاظ ارزش افزوده، اشتغال، فعالیت ها و رونق اقتصادی است، چشم ببندد.
مدی کل دامپزشکی استان اصفهان بیان کرد: این صنعت قدمتی به بلندای یک قرن دارد، دامپزشکی کشور وظایف متعدی در حوزه کنترل، پیشگیری و مقابله با بیماری های دام، طیور و آبزیان داریم.
وی ادامه داد: در راستای حوزه کنترل، پیشگیری و مقابله با بیماری های قابل انتقال بین انسان و دام فعالیت و نظارت می کنیم از این رو در حوزه هاری سالانه ۱۵ هزار قلاده سگ را واکسیناسیون می کنیم.
موحدی ادامه داد: استان اصفهان با دارا بودن ۳۲ کشتارگاه دام، ۱۸ کشتارگاه طیور بیشترین تعداد کشتارگاه های دام و طیور کشور را داراست.
وی ادامه داد: بازرسی های سختگیرانه بر کشتارگاه ها داریم که در حوزه کشتارگاه های دام در سال گذشته حدود ۲۰۳ هزار کیلوگرم گوشت و فرآورده های گوشتی آلوده و بیمار را حذف کردیم و در سطح عرضه از قصابی ها و مرغ فروشی ها و مراکز بسته بندی و کارگاه نزدیک به ۲۵۰ هزار کیلوگرم فرآورده ضبط شد.
مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان اضافه کرد: نزدیک به ۵۰۰ هزار کیلوگرم فرآورده اگر وارد سفره مردم می شد فشار بر بخش درمان و اتلاف وقت ناشی از بیماری را شاهد بودیم.
وی خاطرنشان کرد: ۶۰ میلیون قطعه طیور نظارت ویژه بهداشتی در حوزه کشتارگاه ها داریم اما در استان اصفهان در سال گذشته که سال چشمگیری در حوزه دامپزشکی شاهد بودیم.

ITPnews

ارسال نظرات

لطفا نظر خود را ارسال فرمایید