سال نو
واحد نمونه استانی
کارافرین نمونه
صنعت برتر
کنسانتره شتر
کنسانتره بز
شترمرغ
تفاهم گهردانه و ایزی بایو
افتخارات شرکت
بنر قرمز افغان
کلیه محصولات جم پرو
کیفیت برتر

دومین محموله دام زنده از قزاقستان وارد گلستان شد

مسئول قرنطینه اداره کل دامپزشکی گلستان گفت: دومین محموله دام زنده دوشنبه شب بوسیله یک فروند هواپیمای باری از کشور قزاقستان وارد فرودگاه بین المللی گرگان مرکز استان شد.
علی اصغر میرافضلی اظهار کرد: این محموله دارای ۸۱۲ راس گوسفند زنده بود که توسط شرکت تعاونی فراگیر اینچه برون و با مجوز حمل بهداشتی و واردات دام زنده از سازمان دامپزشکی کشور و با نظارت دامپزشکی گلستان وارد این استان شده است.
وی گفت: دام های زنده وارداتی از قزاقستان بلافاصله قرنطینه شده و بعد از طی مراحل قانونی و مدت قرنطینه، در کشتارگاه صنعتی آق قلا در شمال استان ذبح خواهد شد.
۲۴ خرداد امسال نخستین محموله دام زنده شامل ۷۶۷ راس گوسفند از کشور قزاقستان به وسیله هواپیمای باربری توسط شرکت تعاونی فراگیر اینچه برون به گرگان منتقل شد.
گلستان از طریق خط ریلی بین المللی ایران – ترکمنستان – قزاقستان که از مرز اینچه برون می گذرد نیز با کشور قزاقستان روابط تجاری و اقتصادی دارد.
این خط ریلی در سال ۹۳ با حضور روسای جمهوری سه کشور در اینچه برون گلستان به بهره برداری رسید و هم اینک در حوزه بار و مبادلات اقتصادی مورد استفاده است.
استان مرزی گلستان با کشور ترکمنستان، دریای خزر و استانهای مازندران ، سمنان و خراسان شمالی همسایه است و افزون بر یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت دارد.
ایرنا

ارسال نظرات

لطفا نظر خود را ارسال فرمایید