سال نو
واحد نمونه استانی
کارافرین نمونه
صنعت برتر
کنسانتره شتر
کنسانتره بز
شترمرغ
تفاهم گهردانه و ایزی بایو
افتخارات شرکت
بنر قرمز افغان
کلیه محصولات جم پرو
کیفیت برتر

صادرات خوراک دام به‌شرط تأمین نیاز منطقه و استان

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به پیگیری‌ها برای رفع ممنوعیت صادرات خوراک دام گفت: کارخانه‌های تولید خوراک دام ابتدا باید نیاز منطقه و استان را تأمین و بعد مازاد را صادر کنند.
نظر افضلی با اشاره به بحث ممنوعیت صادرات خوراک دام اظهار کرد: بیش از دو ماه است که پیگیر مسائل مرتبط با این ممنوعیت هستیم چراکه در خراسان جنوبی برخی از کارخانه‌های تولیدی خوراک دام صادرات محور هستند.

نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در جلسات کمیسیون  نیز با وزیر جهاد کشاورزی موضوع را مطرح و بیان شد که ادامه ممنوعیت، برخی از کارخانه‌های تولیدی خوراک دام در خراسان جنوبی را به تعدیلی نیرو و نهایت تعطیلی می‌کشاند.
افضلی ادامه داد: دلیلی که درباره چرایی ممنوعیت صادرات خوراک دام مطرح می‌کنند این است که ما برای نهاده‌ها ارز دولتی ۴۲۰۰ هزارتومانی اختصاص داده‌ایم و از این منظر نمی‌توانیم صادرات آن را آزاد کنیم.
وی افزود: درنهایت تصمیم بر این گرفته شد که با راهکارهایی چون اخذ عوارض شرایط برای ادامه صادرات تولیدات کارخانه‌های خوراک دام خراسان جنوبی فراهم شود که مراحل اجرایی شدن آن در حال پیگیری است.
نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس با اشاره به اینکه کارخانه‌های تولیدات خوراک دام نیز باید نیاز منطقه و استان را تأمین و مازاد نیاز  را صادر کنند، گفت: نباید شرایط به‌گونه‌ای باشد که یک مرغداری و یا دامداری در داخل استان معطل خوراک دام و طیور باشد.
افضلی با اشاره به ممنوعیت برخی دیگر از کالاها بیان کرد: یکی از مواردی که در استیضاح وزیر کشاورزی مطرح بود، همین ممنوعیت‌ها است ولی این نکته نیز باید مدنظر قرار گیرد که صادرات در شرایط عدم نیاز داخل صورت گیرد

ارسال نظرات

لطفا نظر خود را ارسال فرمایید