سال نو
واحد نمونه استانی
کارافرین نمونه
صنعت برتر
کنسانتره شتر
کنسانتره بز
شترمرغ
تفاهم گهردانه و ایزی بایو
افتخارات شرکت
بنر قرمز افغان
کلیه محصولات جم پرو
کیفیت برتر

ظرفیت بسیاری از سالن‌های پرورش مرغ گوشتی خالی است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: قیمت ۱۴ هزار تومان برای هر کیلوگرم گوشت مرغ زیاد و ۸ هزار تومان نیز بسیار پایین است، قیمت گوشت مرغ باید حدود ۱۰ هزار تا ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان باشد.
نظر افضلی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص افزایش قیمت مرغ در بازار، گفت: دوره‌های پرورش مرغ گوشتی حدودا ۴۰ روزه است، با توجه به اتفاقاتی که در دوره قبل به واسطه اعتصابات کامیونداران و عدم تحویل به موقع نهاده‌های مورد نیاز به مرغداران صورت گرفت، پرورش دهندگان مرغ گوشتی متحمل ضرر و زیان شدند و همین موضوع باعث شد که برخی از آنها در دوره فعلی اقدام به جوجه ریزی نکنند.
سالن‌ بسیاری از مرغداری‌ها خالی است
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ظرفیت بسیاری از سالن‌های پرورش مرغ گوشتی خالی است، تصریح کرد: باید تا پایان دوره فعلی پرورش مرغ  گوشتی گرانی‌های موجود در بازار را تحمل کنیم تا دوره بعدی جوجه ریزی مرغداران آغاز و عرضه این محصول استراتژیک افزایش پیدا کند.
بالا بودن قیمت گوشت مرغ باعث بالا رفتن حجم جوجه ریزی‌ها می‌شود
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بالا بودن کرایه حمل نهاده‌های مورد نیاز تولید مرغ گوشتی اثر منفی بر جوجه ریزی مرغداران گذاشته است، ادامه داد:با توجه به بالا بودن قیمت گوشت مرغ در دوره آینده شاهد افزایش حجم جوجه‌ریزی در واحدهای تولیدی می‌شویم و بعد از گذشت مدتی قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند.
افزایش حجم جوجه ریزی‌ها افت قیمت مرغ را به دنبال دارد
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مردم باتوجه به افزایش میزان جوجه ریزی در دوره آینده می‌توانند امیدوار به کاهش شدید قیمت مرغ باشند، عنوان کرد: عملا بالا رفتن قیمت مرغ مرغداران را ترقیب می‌کند که اقدام به جوجه ریزی کنند و همین موضوع باعث می‌شود که بازار اشباع شود.
قیمت ۸ هزار تومان برای هر کیلوگرم گوشت مرغ پایین است
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: قیمت ۱۴ هزار تومان برای هر کیلوگرم گوشت مرغ زیاد و ۸ هزار تومان بسیار پایین است، قیمت گوشت مرغ باید حدود ۱۰ هزار تا ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان باشد.
امکان واردات گوشت مرغ گرم وجود ندارد
افضلی در پایان در خصوص اینکه آیا دولت نمی‌تواند کمبود گوشت مرغ در بازار را پیش بینی و مانع از رشد چشمگیر قیمت این محصول شود، گفت: دولت باید از قبل به وسیله شرکت پشتیبانی امور دام اقدام به خرید و ذخیره سازی گوشت مرغ می‌کرد و اکنون محصولات ذخیره شده را به صورت مرغ منجمد به بازار عرضه می‌نمود تا قیمت‌ها کاهش پیدا کند؛ امکان واردات گوشت مرغ گرم به دلیل حساسیت و شرایط خاص نگهداری وجود ندارد و بسیار سخت است.

ITPnews

ارسال نظرات

لطفا نظر خود را ارسال فرمایید