سال نو
واحد نمونه استانی
کارافرین نمونه
صنعت برتر
کنسانتره شتر
کنسانتره بز
شترمرغ
تفاهم گهردانه و ایزی بایو
افتخارات شرکت
بنر قرمز افغان
کلیه محصولات جم پرو
کیفیت برتر

قیمت خوراک طیور در انتظار دستورالعمل بانک مرکزی و سازمان حمایت

قیمت خوراک طیور در بازار طی دو روز گذشته دوباره افزایش یافت، مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران می‌گوید بانک مرکزی باید دستورالعمل صریحی برای پرداخت مابه‌التفاوت ارز ۲۴۷۷ و ۱۲۲۶ و سازمان حمایت قیمت جدید نهاده را اعلام کند.

حسین مقدم‌نیا در پاسخ به این پرسش که چرا قیمت کنجاله سویا و ذرت دیروز در بازار افزایش یافت، گفت: وارد‌کنندگان نهاده به دلیل اینکه پرداخت مابه‌التفاوت دو ارز ۲۴۷۷ و ۱۲۲۶ از سوی بانک مرکزی به طور صریح اعلام نشده است، نهاده را به قیمت قبل تحویل نمی‌دهند.

بر اساس بخشنامه بانک مرکزی ارز مرجع که پیش از این به واردات نهاده خوراک طیور تخصیص می‌یافت، از ۱۲۲۶ تومان به ۲۴۷۷ تومان تغییر و دولت اعلام کرده است، مابه‌التفاوت این دو نرخ به وارد کنندگان پرداخت خواهد شد، اما تاکنون پرداخت نشده است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران افزود: وارد کنندگان می‌خواهند، خوراک طیور را تا پرداخت مابه‌التفاوت دو نرخ ارز به صورت علی‌الحساب به تولید‌کنندگان مرغ تحویل دهند و مرغداران نیز راضی نیستند.
وی گفت: یک تولید‌کننده باید تمام محاسبات خود را به درستی انجام دهد و این طور نیست که نهاده‌ای را به طور علی‌الحساب خریداری کند و معلوم نباشد که چند ماه دیگر چقدر باید دوباره پرداخت کند، زیرا این مسئله تمام معادلات تولید را به هم می‌زند.

وی گفت: از سوی دیگر سازمان حمایت نیز قیمت جدیدی را اعلام نمی‌کند، تا وضعیت قیمت مشخص شود و صحبتی بین واردکنندگان و تولید‌کنندگان نباشد.
به گفته مقدم‌نیا قیمت کنجاله سویا و ذرت دیروز به ترتیب به کیلویی ۱۳۹۰ و ۱۱۰۰ تومان رسید.
مقدم‌نیا در پاسخ به اینکه چرا شرکت پشتیبانی امور دام نهاده ارزان‌قیمت را در اختیار تولید‌کنندگان قرار نمی‌دهد، گفت: این شرکت اعلام می‌کند نهاده‌ای که در انبارها وجود دارد، باید برای ذخیره روزهای مبادا باشد.
به گزارش فارس؛ شرکت پشتیبانی امور دام خوراک طیوری را که واردکنندگان وارد کرده‌اند، خودش تحویل می‌گیرد و قیمت مصوب سویا کیلویی ۱۰۵۰ تومان و ذرت ۷۰۰ تومان را تصویب کرده است که وارد‌کنندگان به این قیمت در اختیار تولید‌کنندگان قرار نمی‌دهند.

منبع: I.T.P –  ۹۲/۶/۱۰

ارسال نظرات

لطفا نظر خود را ارسال فرمایید