سال نو
واحد نمونه استانی
کارافرین نمونه
صنعت برتر
کنسانتره شتر
کنسانتره بز
شترمرغ
تفاهم گهردانه و ایزی بایو
افتخارات شرکت
بنر قرمز افغان
کلیه محصولات جم پرو
کیفیت برتر

قیمت گذاری دولتی تخم مرغ، مرغداران را دلسرد کرد

یک مقام مسوول گفت: خبر‌هایی از قیمت‌گذاری دولتی تخم‌مرغ با نرخ ۳ هزار و ۸۰۰ تومان به گوش می‌رسد که این امر به سبب نوسان قیمت نهاده‌ها غیرمنطقی است.
ناصر نبی پور رییس هیات مدیره مرغ تخم گذار استان تهران ، از ثبات نرخ تخم مرغ طی دو هفته اخیر در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۳ هزار و ۹۰۰ معادل شانه ای ۸ هزار تومان و دانه ای ۲۷۰ تومان است.
وی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی نرخ منطقی هر کیلو تخم مرغ را ۴ هزار و ۵۸۰ تومان اعلام کرده است، افزود: البته برای نخستین بار خبرهایی از قیمت گذاری دولتی تخم مرغ با نرخ ۳ هزار و ۸۰۰ تومان به گوش می رسد که این امر با وجود نوسان قیمت نهاده ها و نبود پرداخت یارانه به مرغداران غیر منطقی است که اجرای این مصوبه دلسردی تولیدکنندگان را به همراه دارد.
نبی پور با اشاره به اینکه کمبودی در تولید تخم مرغ نداریم، گفت: روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۶۰۰ تن تخم مرغ تولید می شود که به دلیل مشکلات صادرات با مازاد ماهانه هزار تن تخم مرغ در کشور روبرو هستیم.
این مقام مسوول با بیان اینکه  توفیق چندانی در صادرات نداریم ، بیان کرد: از ابتدای سال تنها حدود ۶ هزار تن تخم مرغ به عراق و افغانستان صادر شده و مقدار محدودی محصول به افغانستان صادر می شود که نمی توان آن را جز آمار صادراتی حساب کرد.
رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران با اشاره به اینکه خبری از آنفولانزا حاد پرندگان نیست، افزود: البته با مهاجرت پرندگان آبزی خطر شیوع این بیماری بالا می رود.
وی قیمت تخم مرغ در روزهای آتی را پیش بینی کرد و گفت: قیمت مرغ تابع عرضه و تقاضاست، به طوریکه در صورت شیوع بیماری آنفولانزا و کاهش عرضه قیمت تخم مرغ در بازار بالا می رود و در غیر این صورت نرخ ها تغییری نخواهند داشت.

ITPnews

ارسال نظرات

لطفا نظر خود را ارسال فرمایید