سال نو
واحد نمونه استانی
کارافرین نمونه
صنعت برتر
کنسانتره شتر
کنسانتره بز
شترمرغ
تفاهم گهردانه و ایزی بایو
افتخارات شرکت
بنر قرمز افغان
کلیه محصولات جم پرو
کیفیت برتر

نامه دامداران به سازمان حمایت درباره قیمت خوراک

  وزارت صنعت از تفاهمنامه‌ای خبر داده است که بر اساس آن قیمت نهاده‌های تحویلی به دامداران در بندر تعیین می‌شود، این در حالی است که اتحادیه دامداران طی نامه‌ای به سازمان حمایت اعلام کرد این قیمت‌ها برای تحویل در استان که میانگین ۷۰ تومان تفاوت دارد، منظور شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، وزارت صنعت خبر داده است، تمام مفاد تفاهمنامه و ابلاغیه‌های سال ۹۱ با رعایت تمام تغییرات اعمال شده در مصوبات کارگروه کنترل بازار در سال ۹۲ معتبر است.

مفهوم تفاهمنامه این است که قیمت شیرخام، لبنیات و نهاده‌های دامی تا پایان سال افزایش قیمتی نخواهد داشت.

در این گزارش اعلام شده است: براساس مصوبه بیست و هشتم خردادماه سال جاری کارگروه کنترل بازار قیمت پایه شیر خام درب دامداری هر کیلو گرم ۱۰۸۰۰ ریال و درب کارخانه ۱۱۱۰۰ ریال تعیین شده است.

همچنین به ازای هر کیلوگرم شیرخام تحویلی ۱۹۰ گرم کنجاله سویا به قیمت ۱۰۵۰۰ ریال، ۲۴۵ گرم جو به قیمت ۶۵۰۰ ریال و ۲۴۵ گرم ذرت دانه ای به قیمت هر کیلوگرم ۷۰۰۰ ریال همگی تحویلی در بنادر کشور توسط شرکت پشتیانی امور دام تامین و تحویل خواهد شد.

بر اساس این گزارش، ۱۹۰ گرم سبوس به ازای هر کیلوگرم شیرخام توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران با حواله اتحادیه مرکزی دامداران به قیمت ۲۷۲۰ ریال با احتساب کیسه و سردوزی و بارگیری درب کارخانه آرد تحویل دامدار خواهد شد.

قیمت نهاده‌ها بر اساس تحویل در استان باشد

اما سعیدی سلطانی سروستانی مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران درباره این تفاهمنامه به خبرنگار فارس گفت: اتحادیه نامه‌ای به سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان نوشته تا قیمت‌های نهاده‌هایی که اعلام شده برای تحویل در استان باشد.

سلطانی گفت: هر کیلوگرم نهاده برای حمل از بندر تا استان‌های کشور به طور میانگین ۷۰ تومان هزینه دارد که پرداخت آن از سوی دامدار قیمت تمام شده را افزایش می‌دهد.

وی همچنین معتقد است: سهمیه نهاده‌ای که به دامداران داده می‌شود، نباید تنها صرفا برای دامهای شیری باشد، زیرا دامهایی که شیر نمی‌دهند، هم باید به خوبی تغذیه شوند، تا در زمان شیردهی شیر خوبی بدهند.

مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران تصریح کرد: در صورت اجرای این تفاهم نامه مطابق با پیشنهاد اتحادیه‌ دامداران، قیمت لبنیات در بازار نوسان نخواهد داشت و تولید کنندگان با خیالی آسوده تولید می‌کنند.

ارسال نظرات

لطفا نظر خود را ارسال فرمایید