سال نو
واحد نمونه استانی
کارافرین نمونه
صنعت برتر
کنسانتره شتر
کنسانتره بز
شترمرغ
تفاهم گهردانه و ایزی بایو
افتخارات شرکت
بنر قرمز افغان
کلیه محصولات جم پرو
کیفیت برتر

واردات تخم‌مرغ برای تنظیم بازار منافاتی با شعار سال ندارد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اینکه واردات تخم‌مرغ به‌منظور تنظیم بازار منافاتی با شعار سال ندارد، گفت: مرغ‌های تخم‌گذار باید حدود ۷ ماه سن داشته باشند، زمانی که آنها معدوم می‌شوند برای تولید مرغ تخم‌گذار مادر باید چند ماه صبر کرد و مانند مرغ گوشتی بعد از گذشت ۶ هفته آماده عرضه به بازار نمی‌شوند.

واردات تخم‌مرغ

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

واردات تخم‌مرغ برای تنظیم بازار منافاتی با شعار سال ندارد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اینکه واردات تخم‌مرغ به‌منظور تنظیم بازار منافاتی با شعار سال ندارد، گفت: مرغ‌های تخم‌گذار باید حدود ۷ ماه سن داشته باشند، زمانی که آنها معدوم می‌شوند برای تولید مرغ تخم‌گذار مادر باید چند ماه صبر کرد و مانند مرغ گوشتی بعد از گذشت ۶ هفته آماده عرضه به بازار نمی‌شوند.

نورمحمد تربتی‌نژاد درباره واردات تخم مرغ به منظور تامین نیاز بازار، اظهار داشت: شعار سال حمایت از تولیدات داخلی است؛ اما این شعار در زمینه محصولاتی مطرح می‌شود که در تولید آنها به خودکفایی رسیده‌ایم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه واردات تخم مرغ با توجه به اینکه از غذاهای اصلی جامعه است، در شرایطی که با کمبود آن در بازار مواجه باشیم منافاتی با شعار سال ندارد، گفت: تولید تخم مرغ توسط تولیدکنندگان داخلی در سال‌های گذشته نیاز کشور را تامین می‌کرد؛ اما بر اثر شیوع آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان میزان تولید تخم‌مرغ توسط تولیدکنندگان داخلی با تهدید مواجه شده و کاهش یافته است.

 

تولید تخم مرغ ۷ ماه زمان نیاز دارد

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس با اشاره به اینکه واردات تخم مرغ با هماهنگی سازمان‌های اجرایی در شرایطی که کمبود آن در بازار احساس شود اشکالی ندارد، ادامه داد: تا پیش از شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان در زمینه تولید تخم مرغ شاهد افزایش تولید نیز بودیم؛ اما به دلیل تلفات حدود ۳۰ میلیون قطعه‌ای، کشور نیاز به واردات تخم‌مرغ پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، تربتی‌نژاد افزود: در تنظیم بازار تمامی عوامل باید دخیل باشند و در شرایطی که کمبودی در بازار احساس می‌شود باید محصول مورد نیاز را وارد کنیم اما در درازمدت لازم است تا به خودکفایی دست پیدا کنیم.

او درباره اینکه دستیابی به میزان تولید تخم مرغ در گذشته چقدر زمان می برد، خاطرنشان کرد: مرغ‌های تخم‌گذار باید حدود ۷ ماه سن داشته باشند زمانی که آنها معدوم می‌شوند برای تولید مرغ تخم‌گذار مادر باید چند ماه صبر کرد و مانند مرغ گوشتی دارای دوره‌های ۶ هفته‌ای نیستند تا آماده عرضه به بازار شوند.

agna

ارسال نظرات

لطفا نظر خود را ارسال فرمایید