سال نو
واحد نمونه استانی
کارافرین نمونه
صنعت برتر
کنسانتره شتر
کنسانتره بز
شترمرغ
تفاهم گهردانه و ایزی بایو
افتخارات شرکت
بنر قرمز افغان
کلیه محصولات جم پرو
کیفیت برتر

واردات لبنیات چین افزایش خواهد یافت

با توجه به تازه‌ترین گزارش، واردات محصولات لبنی چین طی ۱۰ سال آینده افزایش می‌یابد، اگرچه سرعت افزایش مذکور دارای شیب ملایمی است.
براساس گزارش چشم انداز کشاورزی چین (۲۰۱۷-۲۶) که توسط وزارت کشاورزی منتشر شده، تخمین زده می شود که چین ۱۴,۲ میلیون تن محصولات لبنی را در سال جاری وارد کند که نسبت به سال گذشته افزایش ۱۱ درصدی را نشان می دهد.
در این گزارش آمده، انتظار می رود با وجود عواملی مانند افزایش تقاضا و هزینه های بالای داخلی، تاسال ۲۰۲۶ واردات فرآورده های لبنی چین از ۱۹ میلیون تن در سال تجاوزکند.
همچنین، در طی دهه گذشته، رشد واردات سالانه به طور متوسط ۱۴ درصد برآورد شده است. در این گزارش پیش بینی شده تولید داخلی به ۴۴,۷ میلیون تن تا سال ۲۰۲۶ برسد که افزایش ۱۹ درصدی نسیت به ۲۰۱۶ نشان می دهد.
انتظار می رود با افزایش نوزادان پس از اجرای سیاست کودک دوم، و افزایش شمار افراد مسن تر از ۶۰ سال، تقاضا برای پودر شیر و شیر مایع در چین – از نوع داخلی و خارجی – با افزایش رو به رو باشد.
در این گزارش آمده به دلیل تلاش های دولت چین برای احیای صنایع لبنی داخلی، افزایش تقاضا برای پودر شیر وارداتی ممکن است با سرعت کمتری روی دهد.
با توجه به گزارش های رسانه ها، پودر شیر وارداتی حدود یک سوم از بازار چین در سال ۲۰۰۷ را دراختیار داشت که در سال ۲۰۱۲ این میزان نزدیک به ۶۰ درصد رسید.
این درحالی است که پس از ورود شیرخشک آلوده به ملامین که باعث مرگ حداقل شش نوزادو بیماری ۳۰۰ هزار کودک در سال ۲۰۰۸ شد ، مقامات برای بازگرداندن اعتماد عمومی به مصرف شیر داخلی اقداماتی انجام داده اند. قانون ایمنی مواد غذایی در سال ۲۰۱۵ تجدید نظر شد به طوری که براین اساس تمام مواد غذایی نوزاد قبل از از فروش بازرسی شوند.

ارسال نظرات

لطفا نظر خود را ارسال فرمایید