سال نو
واحد نمونه استانی
کارافرین نمونه
صنعت برتر
کنسانتره شتر
کنسانتره بز
شترمرغ
تفاهم گهردانه و ایزی بایو
افتخارات شرکت
بنر قرمز افغان
کلیه محصولات جم پرو
کیفیت برتر

وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت موظف به حل مشکلات خوراک دام

سخنگوی کمیسیون کشاورزی با اشاره به موضوعات مطرح شده در جلسه کمیسیون گفت که در این جلسه رئیس کمیسیون کشاورزی، وزارتخانه های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت را موظف کرد که حداکثر تا روز شنبه (۱۰ شهریور) با هماهنگی هم نسبت به حل مشکل مربوط به خوراک دام، طیور و آبزیان کشور اقدام عاجل انجام دهند وگرنه منتظر استیضاح وزرای مربوطه توسط کمیسیون کشاورزی باشند.

نور محمد تربتی نژاد سخنگو کمیسیون کشاوزی، آب و منابع طبیعی درباره‌ موضوعات بررسی شده جلسه امروز (دوشنبه) کمیسیون اظهار کرد: بیش از ۸۰ درصد نهاده‌های دامی و کشاورزی مرتبط با تولید خوراک دام وارداتی است. خوراک دام تقریبا بین ۶۰ تا ۷۵ درصد هزینه پرورش دام، طیور و آبزیان را تشکیل می‌دهد و در حال حاضر توان رقابت پذیری پرورش دهندگان نسبت به رقبای‌مان در سایر کشورها پایین و امکان صادرات محصولات پروتئینی دامی برای ما محدود است.
تربتی نژاد با توجه به تصمیم گیری‌های کشور در رابطه با واردات و صادرات، نوسانات قیمت نهاده‌های دامی از جمله خوراک دام گفت: هم اکنون صنایع پرورش دام، طیور و آبزیان با چالش‌های متعددی روبرو است. وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی باید هر چه سریع‌تر با دقت نظر، مشکلات پیش روی این صنعت را مرتفع کند.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی در پایان گفت: در جلسه امروز کمیسیون، رئیس کمیسیون کشاورزی آقای کیخا، وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت را موظف کرد حداکثر تا روز شنبه با هماهنگی هم نسبت به حل مشکل مربوط به خوراک دام، طیور و آبزیان کشور اقدام عاجل انجام دهند وگرنه منتظر استیضاح وزرای مربوط توسط کمیسیون کشاورزی باشند.
این جلسه در روز دوشنبه ۵ شهریور با حضور نمایندگان وزارتخانه‌ های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، سازمان شیلات، اتحادیه ها و تعاونی های کارخانجات و تولیدکنندگان خوراک دام، طیور و آبزیان با هدف بررسی مشکلات واردات و صادرات و تامین نیازهای خوراک دام، طیور و آبزیان کشور تشکیل شد.
ITPnews

ارسال نظرات

لطفا نظر خود را ارسال فرمایید