سال نو
واحد نمونه استانی
کارافرین نمونه
صنعت برتر
کنسانتره شتر
کنسانتره بز
شترمرغ
تفاهم گهردانه و ایزی بایو
افتخارات شرکت
بنر قرمز افغان
کلیه محصولات جم پرو
کیفیت برتر

گوشت مرغ ماه محرم تامین است

رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی ایران با تاکید براین که گوشت مرغ مورد نیاز کشور تامین است، گفت: کمبودی در تامین گوشت مرغ ماه محرم نداریم و احتمال افزایش قیمت ضعیف است.
‘محمد یوسفی’ درباره افزایش قیمت گوشت مرغ در سطح خرده فروشی ها افزود: ملاک ما برای قیمت عرضه گوشت مرغ، میدان بهمن و میادین میوه و تره بار است زیرا خرده فروشی های سطح شهر به دلیل نبود نظارت های کافی به هر نرخ که می خواهند، محصول را می فروشند.
به گفته وی،قیمت هرکیلوگرم گوشت مرغ درب مرغداری ها به صورت نقدی ۵۲ تا ۵۳ هزارریال، میدان بهمن ۷۳ هزارریال و در میادین میوه و تره بار ۷۳ هزارو ۹۰۰ ریال است.
وی اضافه کرد: در صورتی که خرده فروشی های سطح بازار گوشت مرغ را با قیمتی بیش از ۸۰ هزارریال عرضه کنند تخلف است و باید مراتب به دستگاه های نظارتی اعلام شود.
این مقام مسئول اظهار داشت: به دلیل مصادف بودن ماه محرم و بازگشایی مدارس و دانشگاه ها به نظر می رسد با کاهش توان خرید مردم، تقاضا افزایش چندانی نداشته باشد و قیمت های فعلی ثابت بماند.
یوسفی درباره عرضه مرغ کیفی با قیمت بالاتر توسط برخی خرده فروشی های سطح شهر تحت عنوان اینکه مرغ مازندران یک هزار تا ۲ هزار تومان گران تر است، افزود: تمامی مرغ گوشتی تولید کشور کیفی است و تفاوتی در طعم و مزه وجود ندارد، بنابراین مردم به اسم مرغ استان های مختلف این محصول را گران تر خریداری نکنند زیرا این موضوع راهی برای دلالی برخی سودجوست.
رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی ایران درباره مرغ سبز نیز گفت: عرضه مرغ سبز با داشتن مهر نظارت (مجوز) سازمان دامپزشکی کشور بلامانع است اما عرضه مرغ سبز با برچسب مخصوص بدون مهر و نشان سازمان دامپزشکی یک تقلب است.
یوسفی ادامه داد: قیمت مرغ سبز به دلیل استفاده نکردن از آنتی بیوتیک در تولید آن بین ۵ هزارریال تا ۱۰ هزارریال باید گران تر از مرغ معمولی باشد نه چند برابر قیمت این محصول عرضه شود.
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی ایران درباره عرضه مرغ از سوی شرکت پشتیبانی امور دام گفت: اکنون دولت یارانه ای برای عرضه مرغ منجمد از سوی شرکت پشتیبانی امور دام می پردازد به طوری که مرغ زنده را با قیمت ۶۸ هزارریال از تولید کننده خریداری و ۵۵ تا ۵۷ هزارریال به دست مصرف کنندگان می رسانند که این اقدام دولت حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده است.
وی اضافه کرد: به طور حتم در زمان پیک مصرف و در صورت نیاز شرکت پشتیبانی امور دام اقدام به عرضه مرغ منجمد با قیمت دولتی می کند.

روند قیمت جوجه یک روزه کاهشی است
یوسفی تصریح کرد: در حال حاضر قیمت جوجه یک روزه نسبت به ماه های گذشته روند کاهشی به خود گرفته به طوری که قیمت هر قطعه جوجه یک روزه به ۱۸ تا ۲۰ هزارریال رسیده است.
وی اضافه کرد: این درحالیست که در ماه های اخیر قیمت جوجه یک روزه به بیش از ۲۵ هزارریال افزایش یافته بود.

افزایش یک هزارریالی نرخ ذرت برزیلی
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: به تازگی قیمت کنجاله سویا نزدیک ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزارریال و ذرت برزیلی ۷ تا ۷۱ هزارریال بود . به تازگی قیمت ذرت برزیلی به ۸ هزارریال رسیده که نزدیک یک هزارریال افزایش را نشان می دهد.
در روزهای اخیر گوشت مرغ در واحدهای عمده فروشی ۷۴ هزارو ۹۵۰ ریال و در سطح خرده فروشی ها بین ۸۶ تا ۹۰ هزارریال عرضه می شد.
اتحادیه صنف مرغ و ماهی قیمت مرغ زنده ۵۵ هزارریال، درب کشتارگاه ۷۶ هزارریال، واحدهای صنفی ۷۷ هزارو ۵۰۰ ریال، خرده فروشی را ۸۵ هزارریال، ران مرغ را بین ۷۵ تا ۸۵ هزاریال، سینه با کتف ۱۴۵هزارریال، سینه بدون کتف ۱۵۵ و فیله مرغ را ۱۷۵ هزارریال اعلام کرد.
طبق آمارها سالانه بیش از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن گوشت مرغ در ۲۰ تا ۲۲ هزار واحد مرغداری گوشتی دارای پروانه و حدود ۹۴۰ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می شود که در چهار سال گذشته سرانه مصرف تخم مرغ در کشور از ۱۶۰ به ۱۹۱ عدد رسیده است.
مردم درصورت داشتن هرگونه شکایت درباره قیمت یا کیفیت گوشت مرغ می توانند مراتب را با شماره سامانه ۱۲۴ نظارت بر گران فروشی ها و تخلفات اصناف وزارت صنعت، معدن و تجارت و سامانه ۱۳۵ تعزیزات کشوری اعلام کنند.
ایرنا

ارسال نظرات

لطفا نظر خود را ارسال فرمایید